TRUNI - Peter Blaho: Právo je umenie dobra a spravodlivosti

10. október 2022

TRUNI - Peter Blaho: Právo je umenie dobra a spravodlivosti

Pri tridsiatom výročí obnovenia Trnavskej univerzity (1992-2022) spomíname na zakladateľské osobnosti našej alma mater.

Nechýba medzi nimi Dr. h. c. prof. JUDr. Peter Blaho, CSc., odborník na rímske právo, zakladateľ právnickej fakulty a rektor TRUNI v novom miléniu (2000-2007). V roku 2001 mu pápež Ján Pavol II. udelil titul rytier commendator rádu sv. Gregora Veľkého. V roku 2004 mu prezident SR udelil štátne vyznamenanie Pribinov kríž I. triedy. Zhovárame sa s jeho manželkou JUDr. Evou Blahovou.

Pokračovanie článku