UCM – UCM uzavrela memorandum o spolupráci s inovatívnou rakúskou firmou

24. október 2022

UCM – UCM uzavrela memorandum o spolupráci s inovatívnou rakúskou firmou

Rektorka prof. Mgr. Katarína Slobodová Nováková, PhD. spolu s ďalšími predstaviteľmi univerzity podpísali 21. októbra 2022 memorandum so spoločnosťou HydroSolid GmbH.
Firma spolu s pracovníkmi univerzity vyvíja moderné metódy na uchovávanie a transport vodíka. Technológia je mimoriadne atraktívna a dôležitá najmä z hľadiska udržateľnosti a zelenej energie.