UCM, TRUNI – Volejbalistky HIT UCM na pôde UCM

Novinky a aktuálne informácie

5. jún 2023

UCM, TRUNI – Volejbalistky HIT UCM na pôde UCM

5. júna 2023 privítali rektorka UCM prof. Mgr. Katarína Slobodová Nováková, PhD., a rektor TRUNI prof. PaedDr. René Bílik, CSc. na akademickej pôde UCM volejbalistky HIT UCM a pogratulovali im k víťazstvám, ktoré získal tím v uplynulom období.

Vo finále univerzít Slovenska obhájili volejbalistky prvé miesto a v Niké extralige žien v sezóne 2022 - 2023 získali bronzové medaily. 

Gratulujeme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu!

Mohlo by vás zaujímať

Víťazkou ankety Slovenka roka 2023 v kategórii Vzdelávanie - doc. Ing. Viera Peterková, PhD.

Anketa Slovenka roka má za sebou už 15 vyhlasovaní – v tom poslednom, v roku 2023, boli dámy nominované v 9 kategóriách.
V kategórii Vzdelávanie boli tento rok nominované štyri vzácne dámy. Titul Slovenka roka 2023 si však odniesla doc. Ing. Viera Peterková, PhD. (Trnavská univerzita v Trnave). Titul odovzdali Rudolf Sivák, emeritný rektor Ekonomi...

UCM - Ocenenie Krištáľové krídlo pre doc. MUDr. Richarda Imricha, DrSc.

V rámci 26.ročníka oceňovania Krištáľové krídlo bol v kategórii Medicína a veda za rok 2022 ocenený doc. MUDr. Richard Imrich, DrSc., ktorý sa spolu so svojimi kolegami podieľal sa na vývoji nového lieku nitizinon. Európska lieková agentúra ho schválila ako účinnú a bezpečnú liečbu pre ľudí s genetickým ochorením alkaptonúria („choroba čiernych kostí...

Navštívte svet poznania dostupný pre vás vo Virtuálnej knižnici