UCM - Téma Slovákov a Čechov v zahraničí prilákala na UCM medzinárodné kapacity

26. jún 2023

UCM - Téma Slovákov a Čechov v zahraničí prilákala na UCM medzinárodné kapacity

Uskutočnilo sa Medzinárodné vedecké sympózium bolo zamerané na aktuálne kultúrotvorné, identifikačné a revitalizačné procesy v prostredí slovenských a československých komunít v Kanade a Argentíne.

Toto prestížne podujatie sa konalo v dňoch 21. a 22. júna 2023 na pôde UCM v Trnave a pozostávalo zo 16 pozvaných prednášok popredných odborníkov, ale aj mladých vedeckých pracovníkov a doktorandov, medzi ktorými boli riešitelia projektu APVV 20-0263.

Sympózia sa zúčastnili aj partneri predmetného projektu: predseda Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí Mgr. Milan Ján Pilip a predseda Trnavského samosprávneho kraja Mgr. Jozef Viskupič. Špeciálnym hosťom a diskutujúcim bol exminister zahraničných vecí SR a odborník na slovensko-americké vzťahy Dr. Pavol Demeš. Účastníkov pozdravil a privítal i prodekan FF UCM Dr. Demčišák.