TRUNI - Biblista Ján Ďurica, SJ, oslavuje životné jubileum 80 rokov

Novinky a aktuálne informácie

30. júl 2023

TRUNI - Biblista Ján Ďurica, SJ, oslavuje životné jubileum 80 rokov

Kňaz, jezuita a vysokoškolský pedagóg Ján Ďurica  publikoval 7 vedeckých a odborných monografií,  4 vysokoškolské učebnice, 6 učebných textov, 25 vedeckých a odborných štúdií, redakčných a zostavovateľských prác bolo za tie roky 17 a vyše 75 rôznych formačne zameraných článkov.

Páter Ján je predovšetkým človek s veľkým milujúcim srdcom. Narodil sa 30. júla 1943 v Hriňovej, v krásnom kraji pod Poľanou v okrese Detva. Je synom roľníka a ľudového umelca Ondreja Ďuricu a Pavlíny rod. Malčekovej. Už spomenutý dátum jeho narodenia nám zaujímavým spôsobom naznačuje jeho životný príbeh, je to totiž predvečer sviatku svätého Ignáca z Loyoly, zakladateľa rehole jezuitov, ktorej je páter Ján verným členom.

Čítať viac

Mohlo by vás zaujímať

Víťazkou ankety Slovenka roka 2023 v kategórii Vzdelávanie - doc. Ing. Viera Peterková, PhD.

Anketa Slovenka roka má za sebou už 15 vyhlasovaní – v tom poslednom, v roku 2023, boli dámy nominované v 9 kategóriách.
V kategórii Vzdelávanie boli tento rok nominované štyri vzácne dámy. Titul Slovenka roka 2023 si však odniesla doc. Ing. Viera Peterková, PhD. (Trnavská univerzita v Trnave). Titul odovzdali Rudolf Sivák, emeritný rektor Ekonomi...

UCM - Ocenenie Krištáľové krídlo pre doc. MUDr. Richarda Imricha, DrSc.

V rámci 26.ročníka oceňovania Krištáľové krídlo bol v kategórii Medicína a veda za rok 2022 ocenený doc. MUDr. Richard Imrich, DrSc., ktorý sa spolu so svojimi kolegami podieľal sa na vývoji nového lieku nitizinon. Európska lieková agentúra ho schválila ako účinnú a bezpečnú liečbu pre ľudí s genetickým ochorením alkaptonúria („choroba čiernych kostí...

Navštívte svet poznania dostupný pre vás vo Virtuálnej knižnici