UCM - Chemik z UCM sa podieľal na skúmaní mimozemských objektov padnutých na planétu Zem pomocou urýchľovača častíc

2. august 2023

Doc. RNDr. Cyril Rajnák, PhD. et PhD. je magnetochemik, koordinačný a anorganický chemik, vysokoškolský pedagóg, školiteľ a spoluautor významných vedeckých publikácii. Je nositeľom ocenenia Mladý vedec roka 2019 Slovenskej republiky a Ceny rektora Univerzity sv. Cyrila a Metoda 2020 za významný prínos v pedagogickej, vedeckovýskumnej oblasti a rozvoj univerzity.

Je príkladom toho, že významné vedecké úspechy môžu dosiahnuť aj absolventi slovenskej univerzity. Študoval na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave a na Université de Strasbourg vo Francúzsku.