UCM - Chemik z UCM sa podieľal na skúmaní mimozemských objektov padnutých na planétu Zem pomocou urýchľovača častíc

Novinky a aktuálne informácie

2. august 2023

UCM - Chemik z UCM sa podieľal na skúmaní mimozemských objektov padnutých na planétu Zem pomocou urýchľovača častíc

Doc. RNDr. Cyril Rajnák, PhD. et PhD. je magnetochemik, koordinačný a anorganický chemik, vysokoškolský pedagóg, školiteľ a spoluautor významných vedeckých publikácii. Je nositeľom ocenenia Mladý vedec roka 2019 Slovenskej republiky a Ceny rektora Univerzity sv. Cyrila a Metoda 2020 za významný prínos v pedagogickej, vedeckovýskumnej oblasti a rozvoj univerzity.

Je príkladom toho, že významné vedecké úspechy môžu dosiahnuť aj absolventi slovenskej univerzity. Študoval na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave a na Université de Strasbourg vo Francúzsku.

Mohlo by vás zaujímať

Víťazkou ankety Slovenka roka 2023 v kategórii Vzdelávanie - doc. Ing. Viera Peterková, PhD.

Anketa Slovenka roka má za sebou už 15 vyhlasovaní – v tom poslednom, v roku 2023, boli dámy nominované v 9 kategóriách.
V kategórii Vzdelávanie boli tento rok nominované štyri vzácne dámy. Titul Slovenka roka 2023 si však odniesla doc. Ing. Viera Peterková, PhD. (Trnavská univerzita v Trnave). Titul odovzdali Rudolf Sivák, emeritný rektor Ekonomi...

UCM - Ocenenie Krištáľové krídlo pre doc. MUDr. Richarda Imricha, DrSc.

V rámci 26.ročníka oceňovania Krištáľové krídlo bol v kategórii Medicína a veda za rok 2022 ocenený doc. MUDr. Richard Imrich, DrSc., ktorý sa spolu so svojimi kolegami podieľal sa na vývoji nového lieku nitizinon. Európska lieková agentúra ho schválila ako účinnú a bezpečnú liečbu pre ľudí s genetickým ochorením alkaptonúria („choroba čiernych kostí...

Navštívte svet poznania dostupný pre vás vo Virtuálnej knižnici