Aktuality

Novinky a aktuálne informácie

23. apríl 2024

UCM - UCM získala zelený certifikát od spoločnoti SEWA

Organizácia SEWA udelila UCM zelený certifikát za zabezpečenie ekologickej recyklácie a spracovania elektroodpadu a prenosných batérií a akumulátorov v roku 2023 prostredníctvom organizácie zodpovednosti výrobcov SEWA, a.s.

Čítať viac

18. apríl 2024

MTF STU - Mladý mechatronik 2024

Vyhlásenie celoslovenskej súťaže pre stredoškolákov (nie len odboru mechatronika).

Čítať viac

16. apríl 2024

UCM Diskusný seminár so zakladateľkou Pelikan.sk

Pozývame Vás na seminár s Tatianou Ondrejkovou, ikonou podnikania, zakladateľkou Pelikan.sk,  ktorú poznáte aj z účinkovania v populárnej relácii "Jama levová". Príbehy Tatiany Ondrejkovej a jej skúsenosti budú nielen inšpiratívne, ale aj nesmierne poučné pre každého, kto má zá...

Čítať viac

12. apríl 2024

Mesto Trnava - Správne triedenie odpadu pomáha šetriť životné prostredie

Množstvo vytriedeného odpadu za zvyšuje aj vzdelávaním obyvateľov a ich následnému zodpovednému prístupu k triedeniu. Aj preto bola v Trnave v roku 2023 úroveň vytriedenia 48,8 %.

Čítať viac

10. apríl 2024

UCM - Doktorandka z FPV skúma, ako vplýva tabak na zdravie ústnej dutiny našich študentov

Doktorandka na Fakulte prírodných vied UCM v Trnave  Renáta Kozáčiková sa vo svojej dizertačnej práci venuje výskumu orálneho mikrobiómu u fajčiarov a nefajčiarov.
Výskum realizuje v spolupráci s talianskym vedeckým centrom. Vďaka memorandu o spolupráci môžu do zahraničia vyce...

Čítať viac

10. apríl 2024

Mesto Trnava - Festival hier a technológií PixelZest štartuje prvým ročníkom v Trnave

Svieži festival hier a technológií prichádza do Trnavy a uskutoční sa v sobotu 20. apríla 2024 v Kreatívnom centre Trnava na Hlavnej 17. Brány budú otvorené od 10.00 h až do 18.00 h. Prvý ročník so sebou prináša množstvo zaujímavých atrakcií pre rodiny s deťmi, ale aj hernú komun...

Čítať viac

9. apríl 2024

UCM - Neseďte na internáte a priváte, ale radšej stavte na pohyb. Trnava ponúka desiatky športovísk

Na svoje si tu prídu nadšenci akéhokoľvek športu – od plávania, cez beh, korčuľovanie, bicykel, tenis, až po futbal, basketbal, príp. i virtuálny šport.

Čítať viac

8. apríl 2024

UCM - Zapojte sa do Európskej mediálnej akadémie

V dobe, keď sú tie správne informácie a mediálna gramotnosť ešte viac žiaducimi pre kľúčové porozumenie a formovanie našej spoločnosti, Európsky Dialóg prichádza s ponukou unikátneho podujatia. Európska mediálna akadémia na Slovensku otvára svoje dvere pre mladých ľudí zaujímaj...

Čítať viac

5. apríl 2024

Mesto Trnava - Aby sa každý cítil v Trnave ako doma

Vzdelávacie enviro a reuse centrum Baterkáreň v spolupráci s mestským integračným centrom ConnecTT spúšťa od apríla sériu podujatí (nielen) pre cudzincov.
Trnava je mesto priateľské ku všetkým a preto sa po úspešných minuloročných jazykových kaviarňach v Baterkárni uskutočnia a...

Čítať viac

4. apríl 2024

UCM - Zistite všetko, čo potrebujete vedieť o dobrovoľníctve

Beseda o dobrovoľníctve je určená všetkým ( nielen študentom), ktorí uvažujú stať sa dobrovoľníkmi alebo nimi už sú a chcú si rozšíriť svoje obzory. Uskutoční sa 9. apríla 2024 o 11.00 hod. v zasadačke Z.03 v hlavnej budove UCM na Nám. J. Herdu v Trnave.

Čítať viac

Mohlo by vás zaujímať

UCM - Oslavujeme mimoriadny úspech! UCM získala „inštitucionálnu“ akreditáciu

Slovenská akreditačná agentúra pre vysoké školstvo (SAAVŠ) udelila UCM práva na vytváranie, úpravu a schvaľovanie študijných programov vo všetkých študijných odboroch a vo všetkých stupňoch vzdelávania, v ktorých UCM uskutočňuje študijné programy.

Víťazkou ankety Slovenka roka 2023 v kategórii Vzdelávanie - doc. Ing. Viera Peterková, PhD.

Anketa Slovenka roka má za sebou už 15 vyhlasovaní – v tom poslednom, v roku 2023, boli dámy nominované v 9 kategóriách.
V kategórii Vzdelávanie boli tento rok nominované štyri vzácne dámy. Titul Slovenka roka 2023 si však odniesla doc. Ing. Viera Peterková, PhD. (Trnavská univerzita v Trnave). Titul odovzdali Rudolf Sivák, emeritný rektor Ekonomi...

Navštívte svet poznania dostupný pre vás vo Virtuálnej knižnici