Aktuality

Novinky a aktuálne informácie

26. jún 2023

TRUNI - Vytváranie konzorcií: Neistotu prináša legislatíva a financovanie

Integrácia vysokých škôl formou konzorcií je zámer, ktorým sa modifikuje tá časť Plánu obnovy a odolnosti, ktorá hovorila o spájaní vysokých škôl do jedného subjektu (splynutím, resp. zlúčením).
Spájanie, zlučovanie či iná forma užšej spolupráce vysokých škôl na Slovensku naďale...

Čítať viac

26. jún 2023

UCM - Téma Slovákov a Čechov v zahraničí prilákala na UCM medzinárodné kapacity

Uskutočnilo sa Medzinárodné vedecké sympózium bolo zamerané na aktuálne kultúrotvorné, identifikačné a revitalizačné procesy v prostredí slovenských a československých komunít v Kanade a Argentíne. 

Toto prestížne podujatie sa konalo v dňoch 21. a 22. júna 2023 na pôde UCM v Trn...

Čítať viac

23. jún 2023

Víťazkou ankety Slovenka roka 2023 v kategórii Vzdelávanie - doc. Ing. Viera Peterková, PhD.

Anketa Slovenka roka má za sebou už 15 vyhlasovaní – v tom poslednom, v roku 2023, boli dámy nominované v 9 kategóriách.
V kategórii Vzdelávanie boli tento rok nominované štyri vzácne dámy. Titul Slovenka roka 2023 si však odniesla doc. Ing. Viera Peterková, PhD. (Trnavská univerz...

Čítať viac

23. jún 2023

TRUNI - Opakovaná voľba rektora/rektorky TU 2023-2027

Dňa 27. júna 2023 o 10:00 hod. sa bude konať opakovaná voľba kandidáta/kandidátky na funkciu rektora/rektorky Trnavskej univerzity v Trnave na funkčné obdobie 2023-2027 v historickej aule Pazmaneum, na Univerzitnom námestí č. 1 v Trnave.

Čítať viac

19. jún 2023

UCM - Témou druhého ročníka International Staff Week bude umelá inteligencia

UCM pozýva pedagogických i nepedagogických pracovníkov zahraničných spolupracujúcich univerzít na druhý ročník medzinárodného podujatia International Staff Week 2023.
Udalosť sa uskutoční od 13. do 17. novembra 2023. Nosnou myšlienkou podujatia je AI ako nová definícia budúc...

Čítať viac

15. jún 2023

TRUNI – Vzdelávanie po štyridsiatke: Epidemiológia, angličtina aj právo na Univerzite tretieho veku

Chceli by ste študovať jazyky, zdravý životný štýl, psychológiu, epidemiológiu alebo ďalšie iné programy? Ak máte viac ako 40 rokov, je tu pre vás Univerzita tretieho veku pri Trnavskej univerzite v Trnave. Môžete sa na ňu prihlásiť do 31. júla 2023.

Čítať viac

8. jún 2023

UCM, TTSK - Najlepší stredoškoláci z Trnavského kraja si zmerali vedomosti o fungovaní krajskej samosprávy. Vo finále...

Fakulta sociálnych vied UCM v Trnave (FSV UCM), Trnavský samosprávny kraj (TTSK) aj s podporou Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) zorganizovali Olympiádu o krajskej samospráve. Do súťaže sa prihlásilo dvadsať tímov zložených zo študentov stredných škôl na územ...

Čítať viac

5. jún 2023

UCM, TRUNI – Volejbalistky HIT UCM na pôde UCM

5. júna 2023 privítali rektorka UCM prof. Mgr. Katarína Slobodová Nováková, PhD., a rektor TRUNI prof. PaedDr. René Bílik, CSc. na akademickej pôde UCM volejbalistky HIT UCM a pogratulovali im k víťazstvám, ktoré získal tím v uplynulom období.

Čítať viac

1. jún 2023

Mesto Trnava - Štartuje prihlasovanie dobrovoľníkov do 15. ročníka celoslovenskej kampane Týždeň dobrovoľníctva

Dobrovoľnícke centrum Trnavského kraja už druhýkrát spolupracuje na celoslovenskej kampani Týždeň dobrovoľníctva, ktorý sa tento rok uskutoční v novom termíne - od 23. júna do 29. júna 2023. Týždeň dobrovoľníctva prináša možnosť vyskúšať si dobrovoľnícku prácu, spoznať výnimoč...

Čítať viac

1. jún 2023

UCM - Volejbalistky Hit UCM Trnava sa stali najlepším univerzitným ženským družstvom

Tímu Hit UCM Trnava sa podaril ďalší veľký úspech, vo finále univerzít Slovenska postupne zdolali všetky súperky a prevzali si víťazný pohár a zlaté medaily.

Čítať viac

Mohlo by vás zaujímať

Víťazkou ankety Slovenka roka 2023 v kategórii Vzdelávanie - doc. Ing. Viera Peterková, PhD.

Anketa Slovenka roka má za sebou už 15 vyhlasovaní – v tom poslednom, v roku 2023, boli dámy nominované v 9 kategóriách.
V kategórii Vzdelávanie boli tento rok nominované štyri vzácne dámy. Titul Slovenka roka 2023 si však odniesla doc. Ing. Viera Peterková, PhD. (Trnavská univerzita v Trnave). Titul odovzdali Rudolf Sivák, emeritný rektor Ekonomi...

UCM - Ocenenie Krištáľové krídlo pre doc. MUDr. Richarda Imricha, DrSc.

V rámci 26.ročníka oceňovania Krištáľové krídlo bol v kategórii Medicína a veda za rok 2022 ocenený doc. MUDr. Richard Imrich, DrSc., ktorý sa spolu so svojimi kolegami podieľal sa na vývoji nového lieku nitizinon. Európska lieková agentúra ho schválila ako účinnú a bezpečnú liečbu pre ľudí s genetickým ochorením alkaptonúria („choroba čiernych kostí...

Navštívte svet poznania dostupný pre vás vo Virtuálnej knižnici